Sporti

Formacionet zyrtare: Real Madrid-Barcelona

03/02/2019 19:39
nga:M K

Real Madrid dhe Barcelona do të përballen sonte me fillim nga ora 20:45 në kryendeshjen e javës në La Liga.

Derbi më i madh në Spanjë dhe njëri nga më të mëdhenjt në botë pritet të sjellë spektakël në fushën e blertë, shkruan GazetaBlic.

Barcelona ka nëntë pikë më shumë se Real Madridi, derisa pikërisht në Santiago Bernabeo, në mesjavë, katalunasit fituan 0-3 për t’u kualifikuar kështu në finale të Kupës së Mbretit.

Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në stadiumin e famshëm të kampionëve aktual evropian, derisa ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

07/23/2019 08:55

‘Shpërthen’ Zidane: Bale nuk ka dashur të luajë në këtë duel!