Sporti

Formacionet zyrtare: Italia – Anglia

09/23/2022 19:29
nga:E K

Ndeshje jashtëzakonisht interesante pritet të zhvillohen sot në Ligën e Kombeve.

Në Ligën A, në grupin 3 Italia do të përballet me Anglinë në “San Siro”, atje ku spektakli është i garantuar, shkruan GazetaBlic Sport.

Sfida e parë e tyre në Nations League përfundoi në barazim, ndërsa “axurrët” mburren me triumfin e fundit në Evropian, ku Italia fitoi përball Anglisë me penallti.

Ky takim zhvillohet në ora 20:45 dhe këto janë formacionet: