Sporti

Formacionet zyrtare: Islanda – Shqipëria

06/08/2019 13:59
nga:M K

Edy Reya sot fillon aventurën e tij të parë me kombëtaren shqiptare.

Djelmoshat “kuq e zinjë” udhëtojnë drejt Islandës, për t’u përballur me nordikët në kuadër të xhiros së tretë në grupin H, shkruan GazetaBlic.

Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, derisa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 15:00.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Islanda: Halldorsson; Hermannsson, Arnason, R.Sigurdsson, Skulason; Gudmundsson, A.Gunnarsson, Bjarnason, Sigurjonsson; Sigurdsson, Kjartansson;

Shqipëria: Berisha; Hysaj, Dermaku, Ismajli, Veseli; Abrashi, Xhaka, Basha; Cikalleshi, Balaj, Lenjani;

/GazetaBlic/

09/18/2019 22:41

Çmenden serbët – Sportistët kosovarë ngrisin flamurin kombëtar dhe atë shtetëror në mes të Serbisë