Sporti

Formacionet zyrtare: Ballkani – Gjilani

05/10/2019 15:53
nga:M K

Ballkani dhe Gjilani do të përballen sot me fillim nga ora 16:00 në një ndeshje tejet vendimtare për të dyja skuadrat.

“Xhebrailat” dhe “Skifterat” padyshim se do të synojnë fitoren, në mënyrë që t’i largohen sa më shumë barazhit, tashmë kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të edicionit, kuptohet duke mos llogaritur këtë të kësaj fundjave, shkruan GazetaBlic.

Në Suharekë pritet një duel i zjarrtë, derisa para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Më poshtë i keni emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë, kurse kujtojmë se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Jashari, Adzovic, Baftiu, Muçaj, Ajzeraj, Topalli, Sahiti.

Gjilani: Haxhihamza, Lila, Papuqi, Halili, Kqiku, Kosumi, Jefferson, Shabani, Nika, Hysa, Hajdari.

/© GazetaBlic/

01/02/2020 17:56

“New York Times” jep alarmin: Ballkani nuk është gati për tërmetin e madh