Sporti

Florian Marku – Jorick Luisetto, kjo është ora se kur do të zhvillohet meçi

11/20/2021 10:33
nga:Mergim Rreci

Shqiptari i pamposhtur në boks, Florian Marku rikthehet sonte, ku do të përballet me Jorick Luisettos.

Marku mund të vazhdojë ngritjen e tij mbresëlënëse me një fitore ndaj Luisetto në The SSE Arena, përcjell GazetaBlic Sport.

Pitet të jetë një përballje shumë interesante, me kundërshtarin që asesi nuk mund të nënçmohet.

Luisetto ka 13 meçe, prej të cilave ka fituar 11, 2 me K.O dhe ka humbur 2.

Në anën tjetër, boksieri shqiptar është i pamposhtur, me Markun që nga 10 meçe ka 9 fitore dhe vetëm një barazim.

Meçi do të zhvillohet rreth orës 21:30 – 22:00.

/GazetaBlic Sport/