Sporti

Emre Can: “Jemi gati për finalen ndaj Real Madridit, mezi presim ta luajmë”

05/29/2024 08:43
nga:Lorik J

Dita e intervistave sot në Borussia Dortmund. Verdhezinjtë do të sfidojnë Real Madridin në Wembley të shtunën për finalen e Champions League.

Një sfidë shumë e rëndësishme që skuadra e Terzicit nuk dëshiron ta humbasë me synimin për të shkruar historinë. Përpara ndeshjes, Sky Sport intervistoi ekskluzivisht mesfushorin Emre Can.

“Ne jemi gati, ky është futbolli, çdo ditë është ndryshe, tani jemi në finale, jemi të emocionuar që e kemi arritur. Mezi presim ta luajmë. Sigurisht që do të duhet të vuajmë sepse e dimë se Reali Madridi është një skuadër e shkëlqyer, ne duhet të mbrohemi mirë, por ne e dimë se çfarë të bëjmë dhe këtë e kemi treguar tashmë kundër Paris Saint-Germain”, tha ai.

/GazetaBlic Sport