Sporti

Dybala tremb Romën: Jam kurioz të luaj në Angli ose Spanjë

05/30/2024 23:09
nga:E K

Paulo Dybala tremb Romën. Sulmuesi argjentinas ka edhe një vit kontratë me verdhekuqtë, megjithatë në një intervistë për prestigjozen “The Athletic” ka zbuluar se mund të largohet që këtë verë.

“Luaj në Itali prej 12 vitesh dhe largimi nga këtu është i vështirë. Jam rritur shumë si futbollist dhe si njeri, por më joshin kampionati si Premier League dhe La Liga. Them shpesh me vete, Paulo Dybala tremb Romën. Sulmuesi argjentinas ka edhe një vit kontratë me verdhekuqtë, megjithatë në një intervistë për prestigjozen “The Athletic” ka zbuluar se mund të largohet që këtë verë.

“Luaj në Itali prej 12 vitesh dhe largimi nga këtu është i vështirë. Jam rritur shumë si futbollist dhe si njeri, por më joshin kampionati si Premier League dhe La Liga. Them shpesh me vete, çfarë mund të bëj në liga me skuadra shumë të forta dhe futbollistë të jashtëzakonshëm”, u shpreh argjentinasi.

Dybala ka një klauzolë në kontratë që mund të largohet nga Roma menjëherë në këmbim të 12 milionë eurove. Gjasat janë që sulmuesi të lërë verdhekuqtë këtë verë, teksa skuadrat që janë gati ta marrin, janë të shumta në Angli e Spanjë.