Lajme

Dugolli: Do të kemi shumicën absolute për të qeverisur

06/25/2024 23:22
nga:G C

Zëvendëskryetari i Komisionit Parlamentar për Siguri, Enver Dugolli, u shpreh i bindur se partia ku ai bën pjesë , Vetëvendosje, do të dalë e para në zgjedhje.

“Do të kemi shumicën absolute për të qeverisur”, tha ai.

Dugolli foli edhe për qasjen e Bashkimit Evropian karshi Kosovës.

Sipas Dugollit, mos gatitshmëria e BE-së për ndëshkimin e Serbisë sjell situata si kjo që Stano thotë se BE nuk ka pranuar raport për Banjskën nga Kosova.

‘BE ka qasje të pabalancuar sa i takon Serbisë, po te konstatonin dhe po ta merrnin si të mirëqenë raportin do duhej të merrnin masa ndaj Serbisë. Dhe mos gatishmeria e BE-së për të marrë masa ndaj Serbisë e prodhon një situatë të tillë që Stano thotë se kemi një raport, Kurti është i gatshëm me dërgu edhe me fakte shtesë raporotin qysh nesër”, tha Dugolli në rtv21.

Gërvalla: Komiteti i Ministrave të mblidhet e të votojë pro anëtarësimit të Kosovës në KiE