Euro 2020

Eden Hazard: Nuk jam 100% i përgatitur për ndeshjen e parë në “Euro 2020”

06/10/2021 20:37
nga:Mergim Rreci

Kapiteni i Belgjikës, Eden Hazard ka pranuar se ai nuk do të jetë në gjendje maksimale përgatitore për ndeshjen e parë kundër Rusisë.

Anësori ka pasur një dëmtim gjatë angazhimit me skuadrën e Real Madrid dhe ende nuk ka përgatitje të plotë, duke hedhur dyshime se cili mund të jetë roli i tij për Belgjikën në këtë kompeticion.

Djajtë e Kuq nisin turneun e tyre të shtunën dhe përgatitja e Hazard ka qenë më pak se ideale.

“Unë kam pasur vetëm një javë trajnim të plotë,” i tha Hazard kanalit mediatik belg RTBF, përcjell GazetaBlic Sport.

“Ne do të shohim, me ekipin mjekësor se çfarë do të bëj për ndeshjen e parë.

“Për të filluar, do të jetë vendimi i trajnerit kryesor, por unë ende nuk jam 100 përqind kështu që do të shohim se çfarë do të bëjmë”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport/