Lajme

“Dardan Molliqaj i vetmi njeri që mund ta rrëzoj Albin Kurtin nga pushteti”

07/22/2021 00:58
nga:Gazeta Blic

“Dardan Molliqaj i vetmi njeri që mund ta rrëzoj Albin Kurtin nga pushteti”.

Kështu ka theksuar analisti politik, Milaim Zeka, raporton Gazeta Blic.

Ai në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadiku në Kanal 10, ka theksuar se partitë tjera e kanë të pamundur ta rrëzojnë Kurtin.

Në anën tjetër, Krenar Shala ka theksuar se Molliqaj me këto aksione vetëm sa e irriton popullin dhe e rritë Vetëvendosjen.

”Me aksione të tilla VV do të rritet në 60%, dhe vetëm sa po irritohet populli”, tha ai.

 

‘Zbulon’ Milaim Zeka: Pesë deputetë të LVV-së do të krijojnë një ‘grup opozitarizmi’ brenda VV-së, ndër to edhe Vasfije Krasniqi

 

10/13/2021 18:17

Qalaj: Qeveria Kurti po e keqpërdor Policinë e Kosovës, aksioni i sotëm në Veri pati prapavijë elektorale