Lajme

‘Zbulon’ Milaim Zeka: Pesë deputetë të LVV-së do të krijojnë një ‘grup opozitarizmi’ brenda VV-së, ndër to edhe Vasfije Krasniqi

07/21/2021 22:35
nga:Y I

Gazetari, Milaim Zeka, ka thënë se pesë deputetë të LVV-së pritet të krijojnë një grup opozitarizmi brenda Vetëvendosjes, raporton Gazeta Blic.

Pjesë e këtij grupi pritet të jetë edhe deputetja e VV-së, Vasfije Krasniqi, e cila është e mbijetuar e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë dhe që ka patur pakënaqësi të mëdha me VV-në dhe kryeministrin Kurti.

Tutje Zeka në emisionin “Politiko” tha se edhe Lista Guxo do të bëjë një lloj opozite kundër VV-së.

/Gazeta Blic/

Sondazhi i fundit: Lëvizja Vetëvendosje fiton zgjedhjet lokale me 79% të votave

 

Imer Mushkolaj parashikon se kush mund t’i fitojë zgjedhjet lokale