Sporti

Çudirat nuk kanë të ndalur në Kupën e Afrikës, evitoi kornerin, i fal gol kundërshtarit

01/16/2022 19:58
nga:E K

Ndërsa Bregu i Fildishtë po mbante fitoren kundër Sierra Leones në CAN 2022, Badra Ali Sangare, portieri i Fildishtë ishte fajtor për një gabim të rëndë, i cili ofroi golin e barazimit (2-2) në minutën e fundit.

Skena surreale ndodhën gjatë Kupës së Kombeve Afrikane. Gjatë takimit mes Bregut të Fildishtë dhe Sierra Leones, Badra Ali Sangare, portieri i Fildishtë bëri një gabim të madh, i cili i ofroi golin e barazimit kundërshtarit në minutën e fundit, përcjell GazetaBlic Sport.

Pas kthimit të topit me kokë nga mbrojtësi i tij, portieri dëshiron të shpëtojë topin për të mos dal nga këndi, por ai lëshon topin, përpara se të bëjë një kabriolë jo shumë të mençur. Topi më pas bie në këmbët e Alhaji Kamara, të cilit i mbetet vetëm të shtyjë topin në pjesën e pasme të rrjetës për të rrëmbyer golin e barazimit në sekondën e fundit (2-2).

Portieri pas kësaj u lëndua, kurse Serge Aurier u detyrua të futet në portë deri në fund të ndeshjes.

/GazetaBlic Sport/