Lajme

Arrestohen dy të mitur, të dyshuar për vrasjen e 60 vjeçarit në Vitomiricë të Pejës

05/07/2021 18:32
nga:M K

Sot në fshatin Vitomiricë të Pejës ka ndodhur një përleshje ku ka mbetur i vdekur një 60 vjeçar.

Sipas zëdhënësit të policisë, Fadil Gashi, për këtë rast janë arrestuar dy persona të mitur dhe është konfiskuar një thikë me të cilën dyshohet se është kryer vepra.

“Deri te kjo ngjarje tragjike erdhi pas një mosmarrëveshjeje që kishin pasur të dyshuarit dhe viktima, të cilët mes vete ishin fqinj”.

“Dy të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit dhe nesër pritet të dalin para gjyqtarit hetues, si dhe se hetimet janë në proces”, deklaroi Gashi.

LEXO EDHE:

Prekëse: Foshnja 1 vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Prishtinë

06/12/2021 11:14

Ndodh edhe kjo: Pas katër vjetëve tregon se ishte gjuajtur me armë zjarri nga babai dhe vëllai i gruas