Lajme

Arben Gashi: VV-ja ka dështuar, koha e LDK-së po vjen!

02/21/2024 14:54
nga:Y I

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka deklaruar se Kuvendi vazhdon të mbetet në një periudhë sfiduese.

Gashi tha se dështimi i seancave plenare thekson nevojën për të rikthyer rendin parlamentar raporton Gazeta Blic.

Ai deklaron se VV-ja ka dështuar dhe se koha e LDK-së po vjen.

“Me 62 çështje (pika) ende pa u zgjidhur, kuvendi vazhdon te mbetet ne një periudhë sfiduese. Deshtimi i seancave plenare thekson nevojën për të rikthyer rendin parlamentar, VV ka deshtuar.Koha e LDK-së po vjen” shkruan Gashi pas dështimit të mbledhjes së Kryesisë.

Reagimi i plotë: