Sporti

Ancelotti: Do të doja të shihja Toni Kroos duke fituar Topin e Artë

05/15/2024 17:19
nga:Lorik J

Carlo Ancelotti ka mbështetur Toni Kroos për të fituar Topin e Artë edhe pse ai e pranon se nuk ka gjasa.

“Do të doja të shihja Toni Kroos duke fituar Topin e Artë, por nuk mendoj se do ta fitojë”, tha ai.

“Por gjithçka mund të ndodhë. Ka Euro 2024 këtë verë, nëse ai fiton Champions League dhe Euro me Gjermaninë, ai mund të luftojë për Topin e Artë”.

Kroos e ka vendosur veten si një ikonë e Los Blancos, duke fituar katër trofe të La Ligës dhe Champions League gjatë periudhës së tij në klub.

Megjithatë, gjermani rrallëherë është nderuar në nivel personal, pavarësisht kontributit të tij për klubin dhe vendin. Kjo mund të ndryshojë megjithatë.

Nëse mesfushori pretendon La Liga, Champions League dhe Euro me Gjermaninë, ai do të bëhet një nga favoritët për të fituar Topin e Artë.

/GazetaBlic Sport