Lajme

A ia vlejti kryeneqësia Albin?

02/24/2023 13:01
nga:Halil Matoshi

Shkruan: Halil Matoshi

1.
Paradoksalisht Lëvizja Vetëvendosje e akuzon ish regjimin për Marrëveshje të kqia por që nuk i ka zbatu kurrë, kurse me planin franko-gjerman ato detyrohet t’i zbatojë vet!

2.
Kryeministri kosovar Albin Kurti, nga çâshtje politike e ktheu veriun e Ksoës në çâshtje të sigurisë.

3.
Nga “Jo negociata – Vetëvendosje”, Kurti del e thotë se plani âsht bâ nga aleatët dhe âsht i panegociueshëm: i modeluet ‘merre ose leje’.
Asnji pikë, asnji presje nuk ka mujtë me negociu, sepse e përplasi Kosovën me aleatët e saj. Ashiqare nga ato pesë faqet asnji fjali, asnji vërejtje nuk iu përfill.
Asnjâ për bé!

4.
Tash ec prano planin franko-gjerman (si plan paqeje të rifitueme?) dhe hesht si peshku.

5.
Nuk ishe për punë shteti, plako!