Lajme

A i është refuzuar viza për në ShBA? Përgjigjet Kurti

12/16/2021 20:53
nga:M K

Kryeministri Kurti ka mohuar t’i jetë refuzuar viza për në SHBA.

Ai ka thënë se posedon vizë për në Shtetet e Bashkuara dhe se mund të niset nesër, përcjell GazetaBlic.

Gazetarja priti 74 ditë për një përgjigje, kryeministri Kurti thotë se qeveria që ai drejton s’është arrogante

“Nuk e di se prej nga ku kanë dalë ato zëra. Unë kam vizë për në ShBA. Mund të nisem qysh nesër. Por, Luan Dalipi po e përgatitë vizitën time në Amerike, e që do të ndodhë vitin e ardhshëm”, tha ndër të tjerash Kurti në Desku.

“Liberalizimi” dhe talljet e institucioneve evropiane me Republikën e Kosovës

/GazetaBlic/