Ndoshta nuk e keni parë | Antoine Griezmann shënoi një gol të pabesueshëm me roveshatë kundër Celtic në Ligën e Kampionëve

11/08/2023 09:31
nga:Lorik J

Ylli i Atletico Madrid, Antoine Griezmann, ka shënuar një gol mahnitës me roveshatë gjatë ndeshjes së skuadrës së tij në Ligën e Kampionëve kundër Celtic.

Francezi realizoi golin e parë për gjigantët spanjollë pas gjashtë minutave. Alvaro Morata më pas çoi në avantazh Atletico 2-0 para pjesës së parë, përpara se Griezmann të shënonte golin e tretë të pabesueshëm të lojës për skuadrën e tij.

Topi u godit në zonë nga Marcos Llorente përpara se të devijonte nga një mbrojtës i Celtic.

Megjithatë, Griezmann ishte aty për të marrë pjesë dhe reagoi me shpejtësi për t’u kthyer dhe trupin e tij dhe për të dërguar një goditje me roveshatë, e cila përfundoi në rrjetë.