Sporti

15 vjeçar, por po i ‘shkatërron’ në fushë | Camarda, ylli i ri i Milanit që realizoi dy gola në Championsin e të rinjëve

09/19/2023 17:07
nga:Lorik J

Një tjetër paraqitje fenomenale për Francesco Camarda, i lindur në 2008, sulmues qendror i Milan Primavera. Pasi realizoi në kampionat, ai shkëlqeu edhe në skenën e Champions League të së rinjve.

Nuk ka konkurrencë që mund t’i rezistojë Francesco Camardas, i lindur në vitin 2008, me profesion sulmues qendror, te Milan Primavera ku ai po vazhdon të vendosë rekord pas rekordi në karrierën e tij. Pasi i ka mahnitur të gjithë në kampionat, ai vendosi të ngjitet edhe në Championsin e të rinjve dhe me rastin e ndeshjes kundër Newcastle – ai shënoi dy herë, përcjell GazetaBlic Sport.

Dy gola, në fitoren e madhe të Milanit të ri ndaj Newcastle-it, tregojnë kapacitetin e tij.

Ja golat e tij: