Lajme

15 të vdekur dhe 487 raste me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

10/20/2021 21:30
nga:Q R

Në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 15 persona nga COVID-19 si dhe janë shënuar 487 raste të reja.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 1,487 persona duke e quar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 185,459.

Numri total i të prekurve ka arritur në 198,156, ndërsa të vdekur janë 6,998 persona.

SHBA dhe BE mbështesin angazhimin e Kosovës për luftim të korrupsionit dhe krimit të organizuar