Sporti

Zyrtare: Nkuku rinovon kontratën me Leipzig

06/23/2022 11:49
nga:E K

Sulmuesi i Leipzig, Christophet Nkuku ka ngjallur interesim të madh të skuadrave evropiane.

Leipzig ka arritur ta bindë yllin e tyre për rinovimin e kontratës për 4 vite të tjera, përcjell GazetaBlic Sport.

Sipas asaj që raporton, Fabrizio Romano klauzola e lirimit të tij do aktivizohet në vitin 2023 e cila parasheh 60 milionë euro.

Gjigantët evropian janë të vetdijshëm për situatën e tij dhe po kërkojnë që të nënshkrujanë sa më parë me të.

/GazetaBlic Sport/