Sporti

ZYRTARE: Në rast se PSG kualifikohet në finale do të luajë finalen pa këtë futbollist të rëndësishëm

05/03/2021 20:58
nga:Lorik J

Paris Saint Germain do të luajë ndeshjen kthyese ndaj Cityt nesër në kuadër të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve.

PSG humbi ndeshjen e parë ndaj Cityt me rezultat 1-2, shkruan GazetaBlic Sport.

Gjatë këtij takimi Idrissa Gueye u ndëshkua me karton direkt të kuq pas ndërhyrjes së ashpër në një lojtar të Manchester Cityt.

Në rast se PSG arrin ta eliminoi Cityn dhe të kualifikohet në finale, do të luajë pa mesfushorin, Idrissa Gueye pasiqë është marrë vendim që ai të ndëshkohet me dy ndeshje moslojë në Champions League.

/GazetaBlic Sport/