Sporti

Zyrtare: Mentor Mazrekaj largohet nga Laçi

06/06/2023 10:35
nga:Lorik J

Futbollisti i njohur kosovar, Mentor Mazrekaj është larguar nga Laçi.

Mazrekaj ishte një nga lojtarët kyç të Laçit në tri vitet e fundit, por pas këtij edicionin, futbollisti i njohur ka vendosur të largohet nga klubi shqiptar, shkruan GazetaBlic Sport.

Ai e ka bërë të ditur një gjë të tillë me anë të një postimi në rrjetin social, Facebook.

Ja postimi:

“Ju njoftoj nepermjet ketij postimi qe nga sot nuk jam me pjese e KF Laci. Falenderime te veçanta per Presidentin Pashk Laska dhe Prof Shpetim Duro qe mundesuan rikthkimin tim ne futbollin aktiv. Kane qene 3 vite te mrekullueshme me rezultate historike si kampionatin Shqiptare ashtu dhe ne arenen nderkombetare me kalimin e shume tureve.Falenderime per te gjithe tifozet qe na perkrahen pavarsisht rezultateve, shkruan Mazrekaj.

/GazetaBlic Sport