Sporti

Zyrtare: KB Prishtina ia rrëmben një super basketbollist KB Pejës

06/06/2023 11:51
nga:Lorik J

KB Sigal Prishtina ka njoftuar për transferimin e basketbollistit, Devoe Joseph.

Basketbollisti i njohur kanadez i cili së fundmi ishte pjesë e KB Pejës, ka nënshkruar kontratë me klubin kryeqytetas, shkruan GazetaBlic Sport.

Joseph ishte kyç në suksesin e Pejën drejt titullit kampion, megjithatë ka vendosur që sezonin e ardhshëm të luajë me fanellën bardhë e kaltër.

Ja njoftimi i KB Prishtinës:

“ZYRTARE: Snajperisti DEVOE JOSEPH nënshkruan me Sigal Prishtinën ✍️⚪🔵
Brendi më i madh sportiv shqiptar ju njofton se është finalizuar transferimi i shuterit kanadez, me përvojë të madhe në Evropë, e së fundmi edhe në Kosovë, Devoe JOSEPH.🔥
Joseph, 33 vjeçar ka luajtur në skuadra elitare të shteteve si Turqi 🇹🇷, Poloni 🇵🇱, Ukrainë 🇺🇦, Spanjë 🇪🇸, Francë 🇫🇷, Mal i Zi 🇲🇪, Greqi 🇬🇷, Rumani 🇷🇴 dhe Finlandë 🇫🇮. Ai poashtu ka luajtur në ABA Ligë dhe EuroCup me Buduçnostin.
WELCOME TO THE HOME OF CHAMPIONS, DEVOE”, njofton KB Prishtina.

/GazeaBlic Sport