Geek

ZTE Axon 30 Ultra tani në dispozicion: 3 kamera me 64 megapikselë

07/29/2021 17:14
nga:G C

Telefoni inteligjent i ri nga ZTE ka një ekran AMOLED me 6.67 inç dhe një shpejtësi rifreskimi prej 144 Hz.

ZTE ka njoftuar modelin e saj të ri të lartë, Axon 30 Ultra. Prodhuesi kinez është veçanërisht krenar për konfigurimin e kamerës.

Ka 3 kamera me 64 megapikselë: kamera kryesore, kamera me kënd të gjerë dhe portret. Kamera e portretit ka një zmadhim optik 2 herë. Pavarësisht se kanë të njëjtat megapikselë, 3 kamerat nuk janë ekuivalente. Vetëm kamera kryesore ka një stabilizues optik të imazhit.

Në aplikacionin e fotografive, 3 kamerat mund të bëjnë fotografi në të njëjtën kohë nëse dëshironi.

Kështu që ju mund të vendosni më pas nëse doni zmadhim me kënd të gjerë, normal ose 3.5x. Përveç 3 64-megapikselëve, ekziston edhe një lente 8-megapikselë që ofron zmadhim deri në 5x.

Kamera e përparme ka 16 megapikselë. Axon 30 Ultra mund të regjistrojë video në rezolucion 8K.

Ekran AMOLED i telefonit inteligjent është 6.67 inç dhe i lakuar në anët. Ndërsa prodhuesit e tjerë mbështeten në një shpejtësi përsëritëse prej 90 Hz ose 120 Hz, Axon 30 Ultra është 144 Hz. Skaneri i gjurmëve të gishtave është i integruar në ekran.

Memoria e brendshme është 256 GB, RAM 12 GB. Ekziston edhe një version më i lirë me 128 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 8 GB RAM. Qualcomm Snapdragon 888 përdoret si procesor. Rrjeti 5G është i mbështetur. Bateria është 4,600 mAh. Karikimi i shpejtë është i mundur me 65 vat. Sipas ZTE, bateria ngarkohet nga 0 në 100 për qind në 45 minuta.

Çmimet

ZTE Axon 30 Ultra tani është në dispozicion në internet për 849 euro. Versioni më i lirë me 128 GB hapësirë ​​ruajtëse kushton 749 euro. /Telegrafi/