Sporti

Zlatan Ibrahimovic flet pas humbjes nga Porto: Paraqitja jonë më e keqe

10/20/2021 07:58
nga:Mergim Rreci

Zlatan Ibrahimovic pranon se humbja 1-0 ndaj FC Porto ishte paraqitja më e keqe e Milanit në sezon, por përvoja e Ligës së Kampionëve do të ndihmojë lojtarët e tyre më të rinj të rriten.

“Nga tre ndeshjet, kjo ishte paraqitja jonë më e keqe dhe prandaj ne nuk i meritojmë pikët,” tha Ibrahimovic për Mediaset, përcjell GazetaBlic Sport.

“Ndonjëherë mund të luash keq dhe prapë të sjellësh pikë në shtëpi, por nuk të intereson. Duhet të mbajmë mend se kjo është Liga e parë e Kampionëve për shumë prej lojtarëve tanë dhe ata vetëm duhet të rriten.

“Ju mund të shihni në Serie A që ata sjellin atë përvojë, ritëm dhe njohuri në ligë gjithashtu, ata rriten pas çdo ndeshje të Ligës së Kampionëve.”

Rossonerët kishin mungesë të shumtë të lëndimeve, duke përfshirë Theo Hernandez, Brahim Diaz, Mike Maignan dhe pezulluar Franck Kessie.

“Na mungojnë disa lojtarë, por ky është futbolli. Sapo u ktheva, jam i lumtur të luaj, por më duhen më shumë minuta për të marrë formën dhe formën e ndeshjes. Do të arrijë ngadalë.

“Na presin tri ndeshje. Ne luftuam sezonin e kaluar për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, kështu që për aq kohë sa të jetë e mundur, ne vazhdojmë të luftojmë. Kam besim, fitorja do të vijë ”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport/