Sporti

Bayern shkarkon pas një dekade trajnerin e portierëve, zbulohet arsyeja

01/24/2023 08:36
nga:Mergim Rreci

Bayern Munich ka shkarkuar trajnerin e portierëve Toni Tapalovic, raporton Bild.

Siç saktësohet në burim, dy arsye ndikuan në shkarkimin e trajnerit. E para është një mosmarrëveshje me timonierin Julian Nagelsmann. E dyta është vëmendja e shtuar e trajnerit ndaj dy portierëve kryesorë të klubit Manuel Neuer dhe Sven Ulreich. Madje, Tapalovic, siç shkruan gazeta, ka injoruar portierët më të rinj.

Thashethemet thonë se Alexander Nubel nuk ka dashur të kthehet në Mynih për shkak të konfliktit me Tapalovic.

Tapalovic u bë trajner i portierëve të Bayernit nën drejtimin e Jupp Heynckes në 2011.

Nga rruga, jo shumë kohë më parë, Bayern bleu portierin Jann Sommer nga Borussia Monchengladbach, zvicerani me përvojë të madhe në të luajtur në Bundesligë do të zëvendësojë Manuel Neuer, i cili, pas Botërorit katastrofik në Katar, shkoi në ski dhe theu këmbën. /abcnews.al/