Lajme

Izraeli falënderon SHBA-në për veton ndaj rezolutës së armëpushimit

12/08/2023 23:49
nga:Mergim Rreci

Ambasadori i Izraelit në OKB, Gilad Erdan, ka falënderuar SHBA-në dhe Joe Biden për veton ndaj një projekt-rezolute të Këshillit të Sigurimit që kërkonte një armëpushim të menjëhershëm humanitar në Gaza.

Në një postim në rrjetet sociale, Erdan vlerësoi presidentin amerikan për “qëndrimin e vendosur pranë nesh” dhe për shfaqjen e “lidershipit dhe vlerave”, duke shtuar:

Në këtë festë Hanukkah, pak nga drita shpërndau shumë errësirë.