Sporti

Xavi dhe Barcelona ndajnë rrugët përfundimisht

05/28/2024 17:40
nga:Lorik J

Xavi dhe Barcelona kanë rënë dakord për përfundimin zyrtar të kontratës, tashmë ka përfunduar zyrtarisht.

Ai kishte edhe një vit kontratë, por nuk kërkoi dëmshpërblim, siç thoshte gjithmonë.

Xavi do të marrë vetëm 2.5 milionë euro mbrapa, të shpenzuara për t’u larguar nga Al Sadd për te Barça vite më parë.

/GazetaBlic Sport/