Lajme

Vuçiq i pakënaqur me reagimet e SHBA dhe QUINT

05/26/2023 23:26
nga:Mergim Rreci

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, gjatë mitingut të mbajtur sot në Serbi ka komentuar edhe reagimin e shteteve të QUINT-it për ngjarjet e sotme në veri të Republikës së Kosovës.

Kreu i shtetit serb ka akuzuar shtetet e QUINT-it se kanë reaguar dhe dënuar veprimet e Kosovës vetëm pasi Kosova ka përfunduar punë dhe pasi e kishin finalizuar atë që kishin pasur për qëllim.

Ai tutje ka thënë se s’do të rrijë duarkryq kur “sulmohen serbët në Kosovë”.

“Unë do ta ruaj paqen cdo sekond, por s’do të rri duarkqryq kur të sulmohen serbët në Kosovë. Nëse doni ta dëboni Serbinë, nuk do t’i dëboni ata”, ka thënë ai. /Express/