Lajme

Vrasja e policit në Veri, Albin Kurti mban konferencë për media

09/24/2023 11:30
nga:G C

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të mbajë një konferencë për media, pas sulmit të Policisë së Kosovës në veri, ku mbeti i vrarë një policë dhe u plagosen dy të tjerë.

Konferenca do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, më fillim nga ora 12:00.

I pranishëm në konferencë bashkë me kryeminstrin Kurti, do të jetë edhe zëvendësdrejtori Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Fehmi Hoti.