Lajme

Vrasja e 20-vjeçares, deklarohet bashkëshorti: Ishte agresive dhe rrezikshme, e dhunoi vajzën e vogël

06/20/2021 10:43
nga:Q R

Mediat greke kanë zbardhur një tjetër dëshmi të pilotit që vrau bashkëshorten. Charalambos Anagnostopoulos ka deklaruar se 20-vjeçarja britanike, Caroline Crauts kishte sjellje agresive ndaj tij dhe vajzës së vogël. Piloti thotë se e reja ishte një nënë e rrezikshme dhe se e kishte dhunuar vajzën e tyre.

“Ajo filloi të më bërtiste sepse i solla asaj të voglën dhe nuk e lashë të flinte. Ndërkohë e vogla ishte zgjuar. Pastaj Caroline me nervat e saj, kapi foshnjën me të dyja duart dhe e hodhi fort në djep, duke thënë diçka: “Të thashë që nuk e dua këtu”. Lidia qau natyrshëm .

Unë vrapova për të parë nëse fëmija ishte mirë. Unë pashë që për fat të mirë nuk ishte goditur, por ishte shumë e frikësuar dhe po qante. Unë e përqafova dhe i thashë Caroline: “A jeni mirë? A po e godisje të voglën? ” Dhe ajo m’u përgjigj: “Unë do të bëj gjithçka që më pëlqen, do të bëj çfarë të dua””, ka rrëfyer 32-vjeçari.

Ky i fundit e pranoi më vonë krimin, ndërsa në fillim deklaroi se ishin tre persona që e vranë bashkëshorten e tij. 20-vjeçarja u gjet e vrarë, në papafingo të shtëpisë, pranë krevatit të fëmijës së saj 11 muajsh, ndërsa burri i saj 32-vjeç ishte i lidhur në një karrige në dhomën e gjumit. Ishte ai që njoftoi Policinë, por bashkëshortja kishte ndërruar jetë prej kohësh.

LEXO EDHE:

LDK për 100 ditët e qeverisjes Kurti: Ka mohim të premtimeve dhe qasje jo të mirë diplomatike