Sporti

Vojvoda titullar në derbin Torino – Juventus

04/13/2024 17:00
nga:Mergim Rreci

Duke filluar nga ora 18:00, Torino dhe Juventus do të zhvillojnë derbin e rivalizuar në Serie A.

Reprezentuesi kosovar, Mërgim Vojvoda do të luajë nga minuta e parë në këtë takim, shkruan GazetaBlic Sport.

Pritet të jetë një ndeshje shumë interesante, kurse këto janë formacionet zyrtare:

Torino: Milinkovic; Tameze, Buongiorno, Rodriguez; Bellanova, Linetty, Ricci, Vojvoda; Vlasic; Sanabria, Zapata.

Juventus: Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; Cambiaso, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic; Chiesa, Vlahovic.

/GazetaBlic Sport/