Sporti

Vincen Kompany flet si trajner i Bayern-it: Për mua është një nder i madh që të punoj për këtë klub

05/29/2024 21:39
nga:Mergim Rreci

Bayern Munich zyrtarizoi trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm me bavarezët që i besuan Vincent Kompany.

Belgu, firmosi me rekordmenët gjermanë një kontratë trevjeçare teksa në fjalët e tij të para si trajner i Bayern Munich, Kompany u shpreh se do t’i qëndrojë besnik pikëpamjes së tij për futbollin.

“Mezi pres që të nis këtë sfidë të madhe si trajner i Bayern Munich. Për mua është një nder i madh që të punoj për këtë klub, Bayern është një institucion në futbollin ndërkombëtar. Si trajner më duhet që të mbroj me fanatizëm pikëpamjen time mbi futbollin.

Alban Bushi publikon listën e Kombëtares U-21 për kualifikuesen me Malin e Zi dhe miqësoren me Lihtenshtejnin
Dua që skuadra ime të zotëroj topin, të jetë me shumë fantazi dhe gjithashtu dua që ekipi të tregohet i guximshëm dhe agresivë në fushë. Mezi pres të punoj nga afër me lojtarët dhe të formoj skuadrën. Kër të plotësohen të gjitha hallkat atëherë mund të jemi të suksesshëm”, u shpreh Kompany.