Lajme

Vetëvritet një person në Bresalc të Gjilanit, policia jep detaje

04/19/2021 20:24
nga:V R

Një person ka kryer vetëvrasje sot në fshatin Bresalc të Gjilanit.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani ka konfirmuar lajmin për “Gazeta Blic”.

Ai ka bërë të ditur se viktima është i gjinisë mashkullore, 53 vjeçar dhe është shtetas i Kosovës.

Trupi pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Ne oret e pas dites eshte gjet trupi i pa jet i nje personi mashkull 53 vjeqar.Vdekjen e ka konstau ne vendin e ngjarjes mjeku kujdestar, ndersa prokurori i shtetit ka urdheruar qe trupi i pa jet tê dergohet ne IML per obduksion. Fillimisht rasti eshte cilsuar “vdekje e dyshimt”, dyshohet për vetëvrasje“, ka thënë Hashani./Gazeta Blic