Cult

Vdes skulptori Luan Mulliqi

10/22/2023 09:56
nga:G C

Ka vdekur skulptori Luan Mulliqi.

Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës.

Mulliqi, aty ishte anëtarë korrespodent dhe sekretar shkencor i Akademisë.

Ai po ashtu ishte edhe drejtor i Galerisë së Arteve.

ASHAK, njofton se për nder të tij nesër (e hënë) do të mbahet mbledhja komemorative e cila fillon nga ora 11:00.

Ndërkaq, nga ora 11:30 fillojnë homazhet për të ndjerin.

Funerali niset nga Akademia e Shkencave në ora 13:00.

Varrimi do të bëhet në varrezat e qytetit të Gjakovës në orën 16:00.