Cult

Vdes aktori i “Titanikut”

05/06/2024 10:06
nga:G C

Aktori Bernard Hill, i njohur më së shumti për rolet në Titanikun dhe Lord of the Rings, ka vdekur në moshën 79-vjeçare.

Hill luajti kapitenin Edward Smith në Titanic të 1997 dhe fitoi njëmbëdhjetë çmime Oscar gjatë karrierës së tij të aktrimit.

Ai vdiq herët të dielën në mëngjes, konfirmoi agjenti i tij Lou Coulson.