Cult

Vdes aktori i njohur i ”Friends”, Mike Hagerty

05/07/2022 17:48
nga:G C

Aktori dhe personazhi i njohur i ”Friends”, Mike Hagerty ka vdekur në moshën 67-vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga mikja e tij, Bridget Everett, në një postim të shpërndarë me ndjekësit në rrjete sociale të premten.

“Me pikëllim të madh, familja e Michael Hagerty njoftoi dje për vdekjen e tij në Los Angeles. Një aktor i dashur i personazheve, dashuria e tij për qytetin e tij të lindjes, Çikago dhe familjen e tij ishin gurët e themelit të jetës së tij. E doja Majkun në momentin kur e takova. Ai ishte kaq i veçantë, i ngrohtë, qesharak, nuk takova kurrë një të huaj”, ka shkruar Everett.

Gjatë viteve, aktori grumbulloi një listë të gjatë të roleve të të ftuarve televizivë, kryesisht në komedi, por edhe në drama si “ER” dhe “Deadwood”.

Përveç “Friends”, ku luajti super ndërtesën e zotit Treeger, ai u shfaq në një episod të paharrueshëm të “Seinfeld” si pronar i një dyqani veshjesh dhe pati role të përsëritura në komeditë “Lucky Louie” (me protagonist Louis CK). “The George Carlin Show” dhe së fundmi “Brooklyn Nine-Nine”.

Të shumta kanë qenë mesazhet e tjera prekëse nga miqtë e ata që e njohën nga afër Mike./21Media/