Sporti

Van Bommel: Barça mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

09/18/2023 19:44
nga:Lorik J

Trajneri i Antwerp foli për mediat në prag të debutimit në Champions League.

Van Bommel do të përballet me ish-skuadrën e tij gjatë karrierës së tij si lojtar, FC Barcelona dhe do të përpiqet të befasojë ish-bashkëlojtarin e tij në dhomën e zhveshjes, Xavi Hernandez.

“Në nivel teknik, ata luajnë shumë dominues në zonën kundërshtare. Nëse shikojmë rekordin e Barcelonës, është e vërtetë që vitet e fundit ata nuk kanë luajtur në nivel, por duhet të ecin përpara. Ata mund të fitojnë Ligën e Kampionëve. Për mua është një nga skuadrat më të mira. Për ne do të jetë shumë e ndërlikuar. Ata janë përgatitur mirë dhe ne nuk duhet të kemi frikë, thjesht luajmë siç jemi përgatitur gjatë gjithë vitit. Barça deri më tani është kundërshtari më i vështirë me të cilin kemi luajtur, por ne kemi një shans”, tha fillimisht ai.

“Të gjithë i shikojnë ndeshjet e Barçës dhe është e pabesueshme të luajmë kundër një ekipi të këtij niveli. Ne do të japim gjithçka”, përfundoi Van Bommel.

/GazetaBlic Sport