Fit&Sexy

Ushqimet që nuk rekomandohen në mëngjes

12/11/2021 19:22
nga:G C

Nëse i keni konsumuar për një kohë të gjatë keni vepruar gabim, prandaj filloni e ndryshoni sa më parë rutinën tuaj të të ngrënit.

Hidhini një sy listës me 10 ushqimet që nuk rekomandohen për mëngjes.

Lexo Edhe:
1. Mos hani krepa. Provoni petulla me fruta si: boronica, luleshtrydhe, banane, etj.
2. Mos hani drithëra, por konfleksa pa sheqer, me pak fruta.

3. Ndaloni së ngrëni bukën e bardhë të tostit. Hani bukë të zezë me fara.

4. Jo çokollatë për mëngjes, por bukë me gjalpë kikiriku.

5. Mos hani oriz të bardhe, por kaf.

6. Mos pini smoothie për mëngjes. Merrni, shtrydhni fruta dhe pini lëngun e tyre.

7. Pini qumësht për mëngjes, por vetëm pas ushqimit.

8. Mos hani sandviçë të gatshëm, por përgatitini vetë.

9. Ndaloni së ngrëni salsiçe të skuqura. Hani më mirë mish pule!

10. Ju sugjerojmë që për mëngjes të hani një vezë të skuqur, në vend të proshutës./ neps.al