Sporti

Udinese – Milan, notat e lojtarëve

03/18/2023 22:53
nga:Mergim Rreci

Milani e ka pësuar humbjen e radhës në Serie A.

Udinese ka triumfuar me rezultat 3 me 1 në “Dacia Arena”, shkruan GazetaBlic Sport.

Ishte një paraqitje e mrekullueshme nga skuadra e drejtuar nga Andrea Sottil, e cila siguroi tre pikë me shumë vlerë.

Pereyra, Beto dhe Ehizibue shënuan golat për vendasit, kurse Ibrahimovic shënoi golin për “Rossonerët”.