Sporti

U inkuadrua në minutën e 96’të, shënoi 30 sekonda më pas | Sergio Arribas i Real Madridit mahnit të gjithë!

02/08/2023 22:09
nga:Lorik J

Real Madrid ka siguruar finalen e madhe të Kupës së Botës për Klube, pasi ka fituar ndaj Al Ahly me rezultatin 1:4.

Madrilenët fituan me golat e Vinicius, Valverde, Rodrygo dhe Arribas, shkruan GazetaBlic Sport.

Arribas, talenti i ri i Real Madridit u inkuadrua në fushë në sekondat e fundit, më saktësisht në minutën e 96’të – teksa ishin 8 minuta shtesë.

Edhe pse luajti më pak se një minut, atij i mjaftoi koha të gjente rrjetën, duke mahnitur të gjithë.

Ja momenti i golit të tij të veçantë: