Euro2024

U godit mbrëmë aksidentalisht nga një roje sigurie, Morata: Ai meritonte një karton të verdhë

07/10/2024 11:20
nga:Mergim Rreci

Alvaro Morata u godit aksidentalisht në këmbën e djathtë nga një roje sigurie pas fitores së Spanjës ndaj Francës, por thotë se ndihet mirë këtë mëngjes dhe bën shaka se sigurimi meritonte një ‘karton të verdhë’.

Spanja e Moratas u kualifikua për në finalen e EURO 2024 të martën pasi mundi Francën 2-1, por pati një frikë për kapitenin e La Roja, i cili u godit aksidentalisht nga një roje sigurie që po përpiqej të ndalonte një tifoz që kishte hyrë në fushë, transmeton GazetaBlic Sport.

Shpresojmë të mos ketë pasoja për sulmuesin me përvojë, i cili foli shkurtimisht për Marca mëngjesin e së mërkurës, duke këmbëngulur se ndihet mirë.

Morata gjithashtu bëri shaka për incidentin, duke thënë se roja i sigurisë meritonte një karton të verdhë.