Euro 2020

Turqi – Itali, këto pritet të jenë formacionet e dy kombëtareve për ndeshjen e parë të “Euro 2020”

06/10/2021 19:54
nga:Mergim Rreci

Italia dhe Turqia e nisin nesër me ndeshjen hapëse Kampionatin Evropian.

Kombëtarja e Italisë do të tentojë që me një fitore nesër eventuale ndaj Turqisë ta fillojë mbarë kompeticionin më të madh evropian për shtete, përcjell GazetaBlic Sport.

Megjithatë, Turqia nuk është aspak një kombëtare inferiore dhe do të mundohet maksimalisht edhe ajo që të marrë një rezultat pozitiv.

Formacionet e të dyja skuadrave pritet të jenë këto.

Turqi: Uğurcan Çakır; Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş; Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Kenan; Burak Yılmaz.

Itali: Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne.

Ndeshja luhet në ora 21:00.

/GazetaBlic Sport/