Lajme

Top 10 Hotele me super çmime në Antalya – Nisja 1 Qershor

05/27/2024 19:28
nga:G C

Planifikimi i një pushimi nuk ka qenë kurrë kaq i lehtë! Nëse jeni në kërkim të një destinacioni të mahnitshëm turistik për të shijuar një pushim në Antalya, Turqi, atëherë kjo është mundësia juaj e madhe. Nisja më 1 Qershor, disa hotele luksoze në Antalya ofrojnë cmime speicale për ju dhe familjen tuaj.

Group of friends in swimsuit enjoy in a pool

Kjo është një mundësi e rrallë për të eksploruar një nga destinacionet më të bukura në Turqi, pa u shqetësuar për kostot e larta të udhëtimit.

Turismo Travel

Turismo Travel është tashmë një emër i njohur në tregun e turizmit. Sherbimi i tyre i shkëlqyer dhe ofertat speciale i bëjnë ata të preferuarit e klientëve. Në çdo fluturim tuaj drejt Antalyas nga Aeroporti i Prishtinës, do të keni një anëtar të stafit të Turismo Travel në aeroport që do të bëjë procedurat tuaja në aeroport sa më të lehta për rrugen tuaj drejt pushimeve. Përveç kësaj,Turismo Travel nuk kursen kujdesin edhe kësaj here, çmimi special prej vetëm 469euro për person për një pushim 7-ditor All Inclusive në Antalya është e duhura per ju . Me Turismo Travel, ju krijoni kujtime të paharrueshme.

Ja disa nga hotelet që Turismo Travel i ofron në oferte speciale për ju…

ALAN XAFIRA DELUXE

Nëse kërkoni një eksperiencë unike pushimi, hoteli ALAN XAFIRA DELUXE është zgjedhja e duhur. Alan Xafira Deluxe Resort & Spa është një vend i mrekullueshëm për të kaluar një pushim të mahnitshëm. Dhomat e tyre elegante dhe të rehatshme ofrojnë një ambient të përshtatshëm për të qëndruar e gjithë familja. Restorantet e tyre të shkëlqyera shërbejnë ushqim të shijshëm nga kuzhina tradicionale dhe ndërkombëtare. Pishinat e tyre të bukura ofrojnë një mundësi të mrekullueshme për të freskuar dhe relaksuar.SIDE ALGERIA HOTEL&SPA

Ky hotel ndodhet në Side, vetëm 3 km larg nga qyteti i lashtë i Side. Side Alegria Hotel & Spa ju sjell një mundësi të jashtëzakonshme për të pushuar dhe relaksuar në një ambient të qetë dhe të larguar nga zhurma e qytetit. Koncepti i hotelit është 5 Yje +18, duke ofruar një përvojë ekskluzive për të rriturit. Hotel Side Alegria, që disponon një plazh me rërë, ndodhet vetëm 200 metra larg nga bregdeti dhe ofron shërbim transporti gjatë gjithë ditës, për të lehtësuar qasje të lehtë dhe të shpejtë për mysafirët drejt plazhit. Turismo Travel, me një histori të gjatë të organizimit të udhëtimeve ekskluzive, është zgjedhja e duhur për të krijuar një udhëtim të paharrueshëm në Side Alegria Hotel & Spa.

CALIDO MARIS

Hotel Calido Maris ndodhet në Kizilot, 75km larg aeroportit të Antalise dhe 20km nga Side dhe Manavgat. Me 426 dhoma të ndryshme, përfshirë dhoma standard, dhoma familjare, dhe dhoma lidhse , hoteli ofron komoditetin e banjove private, sistem klimatizimi, mini bar, televizor LCD, dhe ballkon. Shërbimi i All Inclusive përfshin bufe të hapur për të gjitha vaktet, si dhe zgjedhje të restoranteve A’la Carte, akullore në orë të caktuara, dhe pijet lokale alkoolike dhe jo alkoolike deri në orën 24.00.

Q PREMIUM RESORT

Q Premium Resort në Antalya është një destinacion i mrekullueshëm për pushime të mrekullueshme në brigjet e detit të Lumturisë. Me pamje të mahnitshme nga Deti Mesdhe dhe një gamë të gjerë shërbimesh, kjo destinacion ofron një përvojë të pamohueshme pushimesh. Me dizajn modern dhe stil të rafinuar, kjo qendër pushimesh ofron gjithçka, nga dhomat e komfortit të lartë, restorantet e shijshme, pishinat e mahnitshme deri tek aktivitetet argëtuese dhe rekreacioni. Q Premium Resort është zgjedhja e duhur për ata që kërkojnë një pushim të mrekullueshëm në një ambient të bukur dhe relaksues.

ALARCHA HOTEL

Hotel “Alarcha” në Antalya është një destinacion i veçantë për të qëndruar gjatë udhëtimit tuaj në bregdetin e Turqisë. Me një vendndodhje të favorshme pranë plazhit dhe atraksioneve kryesore të qytetit, ky hotel ofron një përvojë të mrekullueshme pushimesh. Dhomat e tij të bukura dhe të rehatshme, së bashku me shërbimin e kujdesit të lartë ndaj klientëve, bëjnë që qëndrimi në Alarcha të jetë një përvojë e paharrueshme. Me një gamë të gjerë shërbimesh dhe aktivitetesh për të gjitha moshat, kjo qendër pushimesh premton një qëndrim të mrekullueshëm për udhëtarët e tyre.

Granada Okurcalar

Kaloni pushimin në Granada Luxury Resort Okurcalar, hotel ky i cili ka plazhin privat dhe ofron shërbim në konceptin Ultra All Inclusive. Granada Luxury Resort Okurcalar ofron 598 dhoma të kategorive të ndryshme duke filluar nga dhomat standarte e deri tek suitat e veqanta, të gjitha janë të pajisura me cdo gjë të nevojshme për akomodimin tuaj. Çdo orë e ditës është një mundesi per ju që te shijoni ushqime nga kuzhina tradicionale turke dhe ajo boterore si dhe një shumëllojshmëri pijesh të përgatitura enkas për ju.

VOX MARIS

I vendosur në Side, Vox Maris Resort është adresa e re për një pushim të rehatshëm dhe të këndshëm me një koncept shërbimi cilësor Ultra All Inclusive. Me pamje nga deti dhe me plazhin e saj privat, Vox Maris kjo e bene edhe me te veqant qe ju edhe familja juaj te beni pushim te kendshem. Ju gjithashtu mund ti shfrytezoni edhe pishinat. Ekipi profesional i animacionit do të ndikoj ne pushimin tuaj duke krijuar kujtime të paharrueshme me aktivitete dhe organizime shumëngjyrëshe si gjatë ditës ashtu edhe gjatë natës. Për më shumë shijoni pijen tuaj në natën e kërcimit me muzikë live në LACUS Bar.

KIRMAN ARYCANDA

I vendosur në Alanya, ky resort i qetë me shërbim në konceptin All Inclusive do ju ofrojë pushime të mrekullueshme së bashku me familjen tuaj. Me një klub për fëmijë, një park lojrash dhe një zonë plazhi të veçantë për fëmijët, ky hotel siguron një përvojë të mrekullueshme për të gjithë anëtarët e familjes. Animacionet për fëmijët dhe mini-disco janë pjesë e programit të përditshëm të këtij hoteli. Pr, për të bërë rezervimet tuaja dhe për të përfshirë detaje për “Kids Concept”, kontaktoni agjencionin e udhëtimit Turismo Travel për rezervim apo me shumë info.

BOSPHORUS SORGUN

Në qendër të Side, Bosphorus Sorgun shkëlqen me dizajnin e tij unik dhe shërbimin e përqëndruar tek çiftet dhe rinia. Ky hotel tërheq vëmendjen me një plazh privat dhe ofron eksperiencën “All Inclusive”. Për shumë vjet, ka qenë një destinacion i preferuar për klientët e Turismo Travel. Për më teper jo vetëm për pamjen e jashtme, por edhe për një interier të veçantë. Turismo Travel ka ndihmuar shumë udhëtarë të shijojnë këtë oaz të rehatshme.

STELLA BEACH

Hotel “Stella Beach” në Antalya është një oazë e mrekullueshme për udhëtarët që kërkojnë një pushim të mrekullueshëm në bregdetin turk. Me një dizajn modern dhe ambiente të përshtatshme, ky hotel ofron akomodim të klasit të parë për të gjithë vizitorët. Me pamje të mahnitshme të detit dhe shërbime të shkëlqyera, përfshirë restorante të specializuara dhe zona të shumta argëtuese, “Stella Beach” siguron një përvojë të pamohueshme pushimi për të gjithë mysafirët e saj.