Sporti

Trajneri i Fulham me fjalë të mëdha për Armando Brojën

02/10/2024 08:00
nga:Mergim Rreci

Marco Silva, trajneri i Fulham, u shpreh optimist për ndikimin e Armando Brojës, i cili së fundmi u bashkua si huazim nga Chelsea .

Ai vuri në dukje se Broja sjell një profil të ndryshëm në krahasim me sulmuesit e tjerë në skuadër, si Raul Jimenez, dhe beson se përfaqësuesi shqiptar do të kontribuojë pozitivisht në ecurinë e skuadrës, përcjell GazetaBlic Sport .

“Ai mund të shtojë shumë të mira për ne, padyshim”, tha Silva.

“Ai është një profil i ndryshëm nga ai që kemi në skuadër. Kapaciteti i tij, ai është një sulm më dinamik se Raul Jimenez. Ai do të na shtojë diçka ndryshe. Kjo është e tij është ritmi i tij, aftësitë e tij për të sulmuar prapa, ai është dinamik në lëvizjen e tij dhe të mund të jetë në vijën e tij dhe nuk do të presim probleme të mira prej tij.

“Ai po përshtatet me modelin tonë dhe është në një vend të lumtur. Kjo ishte një gjë e rëndësishme për të. Ai duhet të kuptojë se çfarë presim prej tij në fushë”, përfundoi Silva