Lajme

Tragjedia e familjes Haliti në Shqipëri: Djali e nëna vdiqën dje, gruaja e tij sot

05/08/2021 23:12
nga:Gazeta Blic

Tre anëtarë të familjes Haliti nga Gjilani humbën jetën në Shqipëri, të njëjtit dyshohet se u helmuan nga ushqimi.

Klan Kosova nga burime të veta merr vesh se nëna dhe djali humbën jetën dje teksa bashkëshortja e këtij të fundit ka vdekur sot.

E gjithë ngjarja besohet të ketë ndodhur në Gjirin e Lalzit në qytetin e Durrësit.

Kryetari i Gjilanit, Lufti Haziri në telegram ngushëllimi për familjen Haliti ka kërkuar nga organet përkatëse të Policisë së Republikës së Shqipërisë të ndriqohet rasti.

Cilat janë dyshimet e para për vdekjen e tre anëtarëve të Familjes Haliti?! Haziri me thirrje “urgjente” për autoritetet në Shqipëri

06/16/2021 00:30

“Përballja Kurti-Vuçiq s’pati negociata, por pati vetëm takim”