Lajme

Top 5 hotele në Antalya ku po pushojnë VIP-at tanë këtë vitë

06/08/2024 20:32
nga:Sh R

Jemi në prag të muajve më të nxehtë të verës, ku të gjithë po mendojn se ku do të shijojnë rrezet e diellit dhe pijet freskuese në bregdet, por VIP-at tanë përkundër angazhimeve të shumta veqse kanë filluar pushimet e tyre luksoze.

Dikush moderator, një tjetër modele, tjetra këngëtare e tjetër kush blogger-e, nuk zgjedhin vetëm shtetin për të pushuar por edhe resortet më ekskluzive.

Antalya është një destinacion i preferuar për VIP-at shqiptarë që kërkojnë një përvojë pushimi luksoze dhe ekskluzive. Me plazhet e mrekullueshme, pamjet natyrore të bukura dhe hotelet e shkëlqyera, Antalya ofron një gamë të gjerë hotelesh për të plotësuar pritjet e VIP-ave tanë. Mbi të gjitha të gjithë VIP-at që zgjedhin Antalyan për pushime janë në dijeni se do të kenë privatësin e tyre deri në fund pa pasur media aty pranë.

Të shohim Top 5 hotelet në Antalya ku VIP-at tanë po pushojnë

Regnum Carya Golf & Spa Resort

Regnum Carya Golf & Spa Resort është një hotel luksoz në Antalya, i cili është një zgjedhje e preferuar e VIP-ave shqiptarë. Me një vendndodhje tërheqëse në bregdetin, ky resort ofron dhoma të rafinuara dhe suita të dizajnuara me shije të veçantë. Me një fushë golfi e cila është e njohur ndërkombëtarisht dhe një spa të mahnitshme, mysafirët VIP shijojnë një përvojë të papërsëritshme pushimi në Regnum Carya Golf & Spa Resort.

Rixos Park Belek

Rixos Park Belek është një hotel tjetër i shkëlqyeshëm në Antalya ku VIP-at tanë po pushojnë këtë vit. Ky resort ofron një kombinim të mrekullueshëm të luksit dhe bukurisë natyrore. Dhomat dhe suitet janë të ndriçuara dhe të dizajnuara me stil, duke ofruar shërbim të shkëlqyer dhe pamje të mahnitshme nga deti. Me një plazh privat dhe oferta të shumta për argëtim, Rixos Park Belek siguron një përvojë pushimi të veçantë për mysafirët VIP.

Kaya Palazzo Golf Resort

Kaya Palazzo Golf Resort është një hotel i njohur për shërbimin e shkëlqyeshëm dhe ambientin e bukur në Antalya. Me një arkitekturë elegante dhe dizajn modern, ky resort është një zgjedhje e preferuar e VIP-ave shqiptarë. Dhomat dhe suitat janë të rafinuara dhe të rehatshme, me pamje të mrekullueshme nga deti dhe pyjet e rrethuara. Kaya Palazzo Golf Resort ofron gjithashtu një fushë golfi të veçantë dhe një spa të shkëlqyeshëm për të plotësuar nevojat e mysafirëve VIP.

Selectum Luxury Resort

Selectum Luxury Resort është një destinacion luksoz në Antalya që bën pjesë në listën tonë të top 5 hoteleve ku po pushojnë VIP-at tanë këtë vit. Ky resort ofron suita të rafinuara dhe të mahnitshme me pamje të bukura nga kopshti I mrekullueshëm. Me një plazh privat dhe pishina të jashtme të mrekullueshme, mysafirët VIP po relaksohen dhe shijojnë bukurinë e rrallë të këtij vendi. Selectum Luxury Resort gjithashtu ofron restorante të shkëlqyera dhe shërbime të personalizuara për të siguruar një përvojë pushimi të veçantë.

Granada Luxury Belek

Granada Luxury Belek është hoteli i fundit në listën tonë të top 5 hoteleve në Antalya ku VIP-at tanë po pushojnë këtë vit. Ky hotel i mrekullueshëm ofron suite të dizajnuara me shije dhe me pamje spektakolare nga aquaparku. Me një Aquapark dhe pishina të mrekullueshme, mysafirët VIP po shijojnë pushimin dhe po relaksohen në këtë ambient të bukur. Granada Luxury Belek gjithashtu ofron restorante të shkëlqyera dhe shërbime të personalizuara për të plotësuar pritjet e mysafirëve VIP. Perveq ketyre Granada Luxury Belek posedon edhe Maldivian Houses ku VIP-at tanë ndihen sikur të jenë në Maldivet e vërteta.

Po pse pikërisht në këto hotele po qëndrojn ata?🤔

Shërbimi i jashtëzakonshëm

Hotelat e përmendura ofrojnë një standard të lartë të shërbimit. Stafi i trajnuar mirë dhe i përkushtuar është gjithmonë në dispozicion për të plotësuar nevojat dhe dëshirat e mysafirëve VIP.

Ambienti luksoz

Hotelet në Antalya kanë super arkitekturë dhe dizajne të sofistikuara. Dhomat dhe suitat janë të menduara me detaje të kujdesshme dhe ofrojnë komoditet maksimal. Pamjet spektakolare nga deti dhe paisjet e brendshme të bukura bëjnë që ambienti të jetë një përvojë e vërtetë luksoze.

Pishinat dhe plazhet private

Hotelet ofrojnë plazhe private dhe pishina të mrekullueshme për të siguruar intimitet dhe relaksim. VIP-at kanë mundësinë të shijojnë diellin dhe ujin pa shqetësime, dhe të shijojnë atmosferën e qetë dhe të veçantë.

Spa dhe qendrat e relaksimit

Pjesë e shërbimeve të këtyre hoteleve janë edhe spa dhe qendra të tjera të relaksimit. VIP-at mund të shijojnë trajtime spa të mahnitshme, masazhe të këndshme, banja turke dhe shërbime të tjera për të ndjehur tërheqës dhe të relaksuar. Pra eshte pikërisht ajo cfarë ata kanë nevojë pas punës së lodhshme që bëjnë.

Dhe për këtë duhet të kontaktoni tani Turismo Travel dhe të përfitoni nga oferta e tyre speciale.