Kupa e Botës 2022

Toni Kroos vjen me një reagim epik ndaj gazetares spanjolle, kjo është arsyeja

12/23/2022 23:41
nga:Mergim Rreci

Gjatë një debati në programin El Chiringuito, gazetarja Cristina Cubero, e sfiduar për të zgjedhur lojtarët më të dobët të Kupës së Botës në Katar, nuk kishte dyshime dhe zgjodhi Vinícius Jr. nga Brazili dhe gjermanin Toni Kroos.

Opinioni do të ishte i vlefshëm, pavarësisht se Vinicius kishte shënuar një gol dhe kishte dhënë dy asistime në rrugëtimin e Brazilit, nëse Toni Kroos nuk do të tërhiqej nga kombëtarja gjermane… në korrik 2021, pas Euro-2020, përcjell GazetaBlic Sport.

Mesfushori i Real Madridit, në mënyrë sarkastike, shkoi në rrjetet sociale, duke thënë se ai “e dinte se dikush do ta fajësonte” për paraqitjen e dobët të Gjermanisë, e cila nuk e kaloi as fazën e grupeve, pas Japonisë dhe Spanjës në grupin AND.

Kroos, 32 vjeç, njoftoi largimin e tij nga Mannschaft në verën e vitit 2021 pas 106 paraqitjeve (17 gola) në përzgjedhjen A.