Sporti

Tifozët kundërshtar ofenduan gruan e Vardy, futbollisti realizoi gol dhe festoi para tyre!

09/24/2023 09:34
nga:Lorik J

Jamie Vardy shënoi golin e vetëm në ndeshjen e Leicester kundër Bristol City dhe festoi duke vrapuar drejt tifozëve kundërshtarë.

Tifozët e Bristolit kanë kënduar për gruan e Vardy gjatë ndeshjes dhe ai u hakmor ndaj tyre pas golit. Ai shënoi nga pika e bardhë dhe më pas vrapoi nëpër fushë për të festuar golin para tribunës me tifozët mysafirë, përcjell GazetaBlic Sport.

Me këtë fitore, Leicester qëndroi në krye të ligës së dytë angleze me të njëjtin numër pikësh si Ipswich i vendit të dytë.